Nuo ko pradėti planuoti vestuves ir kada?

Nuo ko pradėti planuoti vestuves ir kada?

Jaunieji vis dažniau užsako vestuvių planavimo paslaugas likus iki šventės 1,5 metų. Tad jei ketinate tuoktis kitais metais, pats laikas išsirinkti savo vestuvių planuotoją jau DABAR, kuriai patikėsite visus šventės rūpesčius.

Nepatarčiau pradėti vestuves planuoti prieš dvejus ar daugiau metų. Per tą laiką gali labai daug kas keistis – ir vaikai gali gimti, ir antrą galite pradėti nešioti. Ir nacionalinė valiuta gali keistis, ekonomika.... Be to, laikui bėgant keičiasi skonis, supratimas – juk kasdien augame, tobulėjame, atsiranda naujovių... Svarbu žinoti, kad profesionalui nereikia dviejų metų ruoštis vestuvėms – kartais užtenka ir kelių savaičių, jeigu reikalas skubus.

NUO KO PRADĖTI PLANUOTI VESTUVES?

Pastebiu, kad dažniausiai jaunieji savarankiškai pradeda vestuves planuoti nuo bažnyčios, šventės vietos paieškų ir tik tada ima ieškoti vestuvių planuotojos. Patarčiau vertinti savo laiką ir negaišti jo visoms šioms paieškoms, jeigu esate apsisprendę samdyti vestuvių planuotoją. Išgirdusi jūsų poreikius,organizatorė lengvai pasiūlys patį geriausią variantą ir sprendimus šventei. Kuo vėliau pradėsite bendrauti su šventės planuotoja, greičiausiai, tuo daugiau teks taisyti savo klaidų – keisti ne tik santuokos laiką, bet ir vietą, sodybą, o neretai visos šventės idėją iš esmės… Reikia pripažinti, kad patyrusi planuotoja žino daugiau nei jūs, tad išnaudokite jos žinias pagal paskirtį jau nuo tos akimirkos, kai vos tik nutarėte susituokti! Pradėkite vestuves planuoti nuo vestuvių planuotojos paieškos.
Neretai nuspręndę susituokti jaunieji ilgus mėnesius ieško informacijos, kaip vestuves suplanuoti pačiam. Galų gale, perskaitę daugybę straipsnių, forumų ir pasiklydę informacijos gausoje, įvertina viso proceso sudėtingumą. Tuomet grįžta prie vestuvių planuotojos paieškos – nuo ko ir reikėjo pradėti.

KODĖL REIKALINGA VESTUVIŲ PLANUOTOJA?

Aš vis stebiuosi, iš kur šiuolaikinis žmogus turi tiek laiko? Vestuvių planuotojų paslaugomis jaunieji naudojasi visame pasaulyje jau dešimtmečius, o ši profesija atsirado tik dėl jos reikalingumo. Jeigu pasiruošimas vestuvėms ir jų įgyvendinimas būtų toks paprastas dalykas, ši profesija paprasčiausiai neegzistuotų! Tad kam savo brangų laiką skirti internete skaitant visus įmanomus forumus, straipsnius apie vestuves, jeigu pakanka išsirinkti profesionalą, kuris pasirūpins jūsų švente nuo A iki Z, kuris daug metų dirba šį darbą ir geriausiai išmano, kaip ką geriau organizuoti? Leiskite, kad Jūsų švente rūpintųsi profesionalai. Sutaupysite laiko ir pinigų. Išvengsite streso, gausite vertingų patarimų tiek organizaciniais klausimais, tiek asmeniniais. Šalia jūsų visa tą laiką bus patikimas specialistas / draugas, kuris lydės Jus iki pat altoriaus. O kelias iki jo, patikėkite, bus tikrai nepaprastas!

AR TIKRAI ARTIMIEJI GALI PADĖTI?

Būkite supratingi ir neapkraukite savo vestuvių rūpesčiais draugų, mamų ir giminaičių – tai nesąžininga jų atžvilgiu. Patikėkite, jie liks Jums dėkingi, jei jūsų šventės dieną galės nevaržomi džiaugtis jūsų laime, o ne juodai dirbti. Ir nemanykite, kad, pavyzdžiui, draugas sutiko Jums padėti iš didelio noro. Gana dažnai sutinkama iš gryno mandagumo. Ir turbūt nė neįsivaizduojate, kaip jie po to gailisi, kad apsiėmė visą tai daryti – ne kartą teko klausytis tokių istorijų… Pažadėti yra viena, o kai reikia dirbti ties planavimu kiaurus metus neskaičiuojant savo laiko, tai jau visai kas kita… Suprantama, yra ir sėkmės istorijų, bet kur kas dažniau girdžiu būtent tokias…

JEIGU GYVENATE UŽSIENYJE

Pusantrų metų pasiruošimo laikas yra tinkamas ypač tiems, kurie gyvena užsienyje. Tarkime, jeigu vestuvės planuojamos 2016 m. vasarą, išsirinkę planuotoją nuotoliniu būdu 2015 m. pavasarį, grįžę vasaros atostogoms į namus, turėsite puikią galimybę aplankyti ir realiai įvertinti pasiūlytas vietas šventei, nuveikti kitus konkrečius darbus, kuriuos rekomenduos planuotoja, siekianti optimaliai išnaudoti Jūsų laiką ir skrydžių kiekį. Tuo tarpu, jaunieji gana dažnai vestuves planuoja taip, kad visą pavasarį naršo internete, sugrįžę apvažiuoja, renkasi iš savo sąrašo visas įmanomas sodybas šventei ir tik tada planuoja susitikti su organizatoriais pirmam pokalbiui. Nepamirškite, kad vasara organizatoriams – vestuvių metas ir visai realu, kad jie ir labai norėdami su Jumis susipažinti tiesiog neturės tam laiko.

KAIP VISKAS VYKSTA?

Gyvenantys užsienyje, drąsiai išnaudokite „Skype“, video konferencijas dar pavasarį – juk tai tas pats, kas bendrauti gyvai. Susipažinkite su šventės planuotojais nuotoliniu būdu, pabendraukite ir iki vasaros apsispręskite, kas planuos vestuves. Rudenį, pasibaigus vestuvių maratonui, organizatorius neabejotinai paskirs jums visą savo dėmesį, o jūs laikydamiesi iš anksto numatytų vasaros darbų sąrašo jau būsite šį tą nuveikę, suderinę pavestus darbus su savo vasaros grįžimu gimtinėn. Išsirinkę gerą organizatorių, antrą kartą sugrįžę Kalėdoms galėsite dalinti kvietimus (beje juos galite siųsti paštu, jei neketinate sugrįžti), o vestuvės bus baigtos planuoti balandžio pradžioje. Visą pavasarį ir vasarą iki šventės turėsite daug laiko ramiai užbaigti savo darbus, pailsėti ir ramiai sulaukti šventės. Mano jaunieji jau dabar džiaugiasi būsimais vasaros malonumais, nes vestuvės jau suplanuotos.

KĄ RINKTIS?

Dažnai kyla klausimas kaip išsirinkti vestuvių planuotoją? Samdyti patyrusį, o tai reiškia kainuos brangiau, ar pradedantįjį?
Nepaslaptis, kad šios srities naujokui trūks patirties, žinių, praktikos, klaidos bus taip pat daromos dažniau. Ir man tai buvo kažkada neišvengiama, o ir dabar nuo to nesu apsaugota... Tenka pabendrauti su studentais, galbūt būsimais kolegomis, ir visada jaučiu „rožinių akinių“ sindromą. Ši profesija jiems atrodo labai romantiška ir graži. Skirtumas tas, kad vestuvės yra romantiškas įvykis jauniesiems, o mums, organizatoriams, tai sudėtingas, sunkus ir juodas darbas. Romantika čia nekvepia. Ypač nerimą kelia tendencija, kai buvusios nuotakos po savo vestuvių nutaria tapti planuotojomis. Ką rinktis? Patirtį ir ramybę ar suteikti galimybę kažkam mokytis, eksperimentuoti planuojant Jūsų šventę – tai jau sužadėtinių pasirinkimas. Manau, kad vietos po saule užteks visiems, bet ne visi išliks.

KAIP ATSKIRTI PATYRUSĮ VESTUVIŲ PLANUOTOJĄ?

Patyrę planuotojai dirba maždaug apie dešimtmetį – tuomet atsirado ši profesija Lietuvoje. Mano patirtis organizuojant renginius dar didesnė – greitai bus 20 metų, kai rengiu šventes. Pirmąjį dešimtmetį organizavau įmonių renginius ir, galiu pasakyti, kad darbas dirbant su įmonėmis ir privačiais asmeninis yra labai skirtingas. Todėl drąsiai teigiu, kad tikrai ne kiekvienas gali planuoti vestuves. Planuodamas vestuves turi būti ne tik pats puikiai organizuotas, bet išmanyti ir psichologinius dalykus, turėti gyvenimiškos patirties, kad galėtum suvaldyti visus vykstančius procesus. Juk vestuvės – didžiulis virsmas dviejų žmonių, jų šeimų ir artimųjų gyvenimuose, dviejų šeimų susiliejimas į vieną! Todėl vestuvių planuotojos profesija yra nepalyginamai daugiau reikalaujanti žinių ir patirties nei tik mokėjimas užrezervuoti vestuvėms reikalingas paslaugas.
Brandus, patirties turintis organizatorius visai kitaip dirba ši darbą. Jį sunkiau išvesti iš pusiausvyros, nustebinti netikėtumais, pasikeitimais, emocijomis, jam paprasčiau spręsti fors majore situacijas, reaguoti į iškilusius sunkumus. Todėl ir klientas visai kitaip jaučiasi viso vestuvių planavimo proceso metu, dažniausiai nė nežino visų tų užkulisių ir kylančių sunkumų... Patyrusių, gerai išmanančių darbą planuotojų rinkoje tikrai yra, belieka mokėti atsirinkti.

ŠIS TAS APIE VESTUVIŲ DEKORAVIMĄ

Pats vestuvių dekoravimas kaip profesija, gyvuoja tik vos keletą metų, kai dėl savo apimties išsiplėtė iki desertų stalų, fotokampelių įrengimo. Anksčiau vestuvės apsiribodavo puokštėmis rankose, bažnyčia ir pobūvio stalais. Dabar atsiranda lyg ir nauja atskira profesija, o tuo pačiu ir reiškinys, kur vos ne kiekviena mergaitė, prijaučianti grožiui, tampa vestuvių dekoratore. Matyti grožį yra viena, o kurti jį – visai kas kita. Dėl to renkantis paslaugų teikėjus savo šventei jauniesiems patarčiau būti tiesiog kritiškesniems ir atidesniems.
Sužadėtiniams, pradėjusiems planuoti vestuves, reikėtų gana kritiškai vertinti ir rinktis savo šventės paslaugų teikėjus.
Gėlės ir grožis nemažai prisideda prie vakaro ir tos dienos nuotaikos, atmosferos sukūrimo. Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonų grožiui teikia didesnį dėmesį, vertina tai. Ne veltui sakoma, kad grožis gali išgelbėti pasaulį. Kažkada viena mama pokalbyje teigė, kad gėlių vestuvėse niekas nepastebi ir nereikia tam išlaidauti – daryti viską paprastai... Kartu vartant nuotraukų albumą staiga ji pradeda sakyti: „O, kaip čia gražu“, „Ir čia gražu“, „Ir čia“... Pamatė. Pajautė. Ir suprato, kad pati sau prieštarauja. Grožio negalima nepamatyti ir nepajausti. Jis nejučia įtraukia mus į savo magiją. Ir nebėkime nuo to. Vien galvodami apie grožį JAU šypsomės!

VESTUVIŲ TENDENCIJOS

Šiemet vestuvės, žinoma, bus kitokios nei pernai. Niekada nekuriu vienodų vestuvių. Kaip viena mano nuotaka sakė: „Mano planuotoja – kaip dailininkas, kuris netapo dviejų vienodų paveikslų“. Kokios bus vestuvės – neatskleisiu :) Stebėkite, sekite darbus ir pamatysite :)
Kitais metais bus dar kitokios vestuvės. Neprastesnės nei šiandien, gal net geresnės, nes kasmet tobulėjame ir augame. Tobulas mano darbas dar nesukurtas, tad turiu ko siekti ;)